Македонија

Ново XL Бриош пакување од „Жито Лукс“

23 ное 2020

Уникатниот вкус на путер, карактеристичната мекост и златеста кора на добро познатиот Бриош леб сега достапни во XL пакување од 500 гр. со XL парчиња, соопштија од „Жито Лукс“.

XL Бриош лебот на парчиња со путер е дополнување на линијата лебови на парчиња, кои минатата година добија ХL пакувања од пченичниот бел и пченично ‘ржаниот леб.

Проширувањето на XL линијата на лебови е одговор на  потребите и посветеноста кон нашите потрошувачи со кои градиме долгогодишната заемна доверба и на кои секогаш се трудиме да им дадеме повеќе отколку што очекуваат. Сега ќе можат да уживаат во уште поголема доза мекост, за супер богати и вкусни сендвичи со новото XL пакување Бриош, изјавија од Жито Лукс.

„Жито Лукс“ постојано пласира иновативни производи, со кои ги следи најновите трендови во исхраната и одговара на различните потреби на потрошувачите. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаУште 24.000 граѓани ќе добијат по 6.000 денари

15 јан 2021

Во февруари УЈП ќе ги исплаќа парите од скенираните сметки

15 јан 2021

Просечната плата во ноември била 27.588 денари

15 јан 2021

ССК со 15 предлог мерки бара дополнителна помош од Владата

15 јан 2021

Компаниите ќе бидат ослободени од царински давачки за една година

15 јан 2021

Во февруари ќе биде објавен петтиот сет антикризни мерки

15 јан 2021
Вчитува уште новости...