Македонија

„Зендолино“ маркети донираа брзи ковид тестови во Клиничката болница во Штип

23 ное 2020

Маркетите „Зендолино“ донираа 125 брзи ковид тестови за потребите на Клиничката болница во Штип.  

Станува збор за тестови од фирмата „Абботт“ кои бесплатно ќе бидат користени за  брза детекција на вирусот на пациенти на кои тоа им е неопходно. 

Ние сме први којшто донираме брзи ковид тестови во Клиничката болница во Штип. Ова не ни е прва донација, сме донирале и претходно, но овојпат со поинаков карактер. Огромно е задоволството што во вакви тешки моменти можеме на некој начин да придонесеме и да помогнеме на оние на кои им е најпотребно. Гестот е со хуман карактер, и со цел да се потикнат и останатите приватни компании да донираат и да помогнат во спречувањето на ширење на корона вирусот, рече сопственикот на „Зендолино“ маркети, Ѓоше Зенделов.

Синџирот маркети „Зендолино“  е присутен и во Кочани. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаССМ: Субвенциите за новиот пакет мерки да се дадат директно на работниците

12 јан 2021

Од 21 јануари угостителите ќе работат до 21 часот

12 јан 2021

„Бучен Козјак“ во соработка со Мој воздух постави мерни станици во повеќе градови

12 јан 2021

СКСЗМ: Корона-кризата згасна над 4.000 компании

12 јан 2021

„Соко Горица“ доби финансиска поддршка за развој на нови технологии

12 јан 2021

Земјава годинава домаќин на Балканскиот интернационален вински натпревар

12 јан 2021
Вчитува уште новости...