Македонија

Ќе се формира центар за поддршка на македонските компании при настап на НАТО пазарот

18 ное 2020

Во врска со информацијата за формирање центар за поддршка на македонските компании при настап на НАТО-пазарот, Владата го задолжи Министерството за одбрана во постојната организациска структура на Министерството да го вгради центарот за поддршка на компании при настап на НАТО-пазарот.

Дополнително, за ова прашање Владата го задолжи Министерството за финансии да издаде финансиска согласност за вработување административни службеници во Министерството за одбрана, за работни места поврзани со центарот, за кои веќе се обезбедени финансиски средства во буџетот на Министерството за одбрана, и тоа за еден државен советник, еден советник и еден соработник.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаdm донира респиратори во вредност од 36.600 евра

20 ное 2020

Исплатени околу 15 милиони евра помош за октомвриските плати на над 58.000 вработени

20 ное 2020

Азески: Клучниот момент ќе биде кога државната помош полека ќе спласнува

20 ное 2020

Стопанска комора предложи итни мерки за пост-ковид развој на земјоделството

20 ное 2020

Ново XL Бриош пакување од „Жито Лукс“

20 ное 2020

Почна повратот на ДДВ за граѓаните за третото тримесечје

20 ное 2020
Вчитува уште новости...