Македонија

Органски производи за струшките матични лекари од „Нелкоски органик фуд“

13 ное 2020

За луѓето кои се во првите борбени редови за здравјето на нацијата! Ви Благодариме!, со овие зборови „Нелкоски органик фуд“ симболично достави свои производи до сите матични лекари на територијата на општина Струга.

Ова е мал гест од наша страна со кој сакаме да им изразиме почит и благодарност на лекарите кои се на прва линија во борбата против ковид. Веруваме дека ова ќе им покаже дека има многу луѓе и компании кои ја ценат нивната посветеност и жртва за доброто на граѓаните. Сметаме дека треба многу повеќе да се придонесе за матичните лекари а и сите лекари, кои секојдневно се соочуваат со предизвици во ова тешко време, изјави Бошко Нелкоски, директор на „Нелкоски органик фуд“.

ЗАУМ органик произведува органски производи: путери од лешник, лешник со мед, чоко намази, кралски намази, печен и свеж лешник.. и нивната палета на органски производи секојдневно се зголемува. Компанијата извезува во Австрија, Германија, Швајцарија, Австралија. @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаУтврден предлог-законот за трговија: задолжителна дезинфекција и редари

23 ное 2020

dm донира респиратори во вредност од 36.600 евра

23 ное 2020

Исплатени околу 15 милиони евра помош за октомвриските плати на над 58.000 вработени

23 ное 2020

Азески: Клучниот момент ќе биде кога државната помош полека ќе спласнува

23 ное 2020

Стопанска комора предложи итни мерки за пост-ковид развој на земјоделството

23 ное 2020

Ново XL Бриош пакување од „Жито Лукс“

23 ное 2020
Вчитува уште новости...