Актуелно

Очекувајте го најновиот број на InStore

26 јун 2020

Дистрибуцијата на јунскиот InStore е во тек, а во него – најновите вести од трговскиот сектор во Македонија, регионот и светот...

Во 77. број на InStore ќе ги прочитате најновите вести од трговскиот сектор во Македонија, регионот и светот; компаниите на актуелна тема: посебно обележани рафтови и гондоли со „Купувам домашно“; интервју со Петар Денковски, генерален директор на „Веропулос“ – Скопје, интервју со Мерима Џевдетбеговиќ, технички директор во месната индустрија „Менпром“ од Тузла и многу други актуелни трговски содржини.

Во фокусот на овој број е категоријата леб, брашно и печива, а Водичот, единствен од овој тип во Македонија и во земјите од Јадранскиот Регион, е посветен на безалкохолни пијалаци.

Прочитајте повеќе податоци од анализите и од истражувањата, подготвени од врвни истражувачки агенции: „Фокус марктфоршунг“, „Индаго“,  „Ипсос“, „Нилсен“, „Еуромонитор“, „Керни“.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСе бара кривична одговорност за фирми кои зеле субвенции, а не поделиле плати

20 јул 2020

Словенија ги продолжува мерките за спас на работни места

20 јул 2020

Зоран Богетиќ: Што се наоѓа под „врвот на ледениот брег“?

20 јул 2020

Milka загуби судски спор во Германија

20 јул 2020

Во маркетите потрошени 16 милиони евра од домашните платежни картички

20 јул 2020

Црна Гора повторно прогласи епидемија на целата територија

20 јул 2020
Вчитува уште новости...