Актуелно

Само уште пет дена да влезете во „Мапа на трговци“-искористете ја шансата!

14 јул 2020

За првпат на македонскиот пазар – комплетна слика на малопродажбата во земјата. Информации за работењето на трговците, анализи и истражувања во специјалното издание „Мапа на трговци“ на магазинот InStore, издавач „Кликер маркетинг“.

По успешните изданија „Мапа на трговци“ што ги реализираа регионалните редакции на InStore во Србија и Хрватска, годинава за првпат InStore ќе ја претстави комплетната слика на трговци во малопродажниот сектор во Македонија. Изданието ќе опфати поединечно претставување на трговците преку повеќе параметри, со информации за нив и дополнителни анализи за нивното работење.

Во „Мапа на трговци“ ќе бидат објавени релевантни анализи на пазарот – малопродажни објекти по формати, број на објекти на трговците, регионална покриеност, приходи, број на SKU-а, информации за приватни трговски марки. Извори на информациите ќе бидат трговците, приватната база на податоци „Бизнис мрежа“ и истражувачките агенции: „Нилсен“, „Индаго“, „Фокус марктфоршунг“, „Инсајдер ИД“, „Еуромонитор“, „Делоит“ и др.

Специјалното издание ќе се дистрибуира до целокупниот малопродажен сектор во земјата, во тираж од 4.000 примероци.

Искористете ја можноста и претставете ја вашата компанија во првото специјализирано издание „Мапа на трговци“ на нашиот пазар. Вклучете се со информации и со корпоративен оглас за вашата компанија и не пропуштајте ја можноста за претставување пред производителите, дистрибутерите, партнерите и пред целокупниот FMCG-сектор.

Контакт:

Мери Каталиниќ, meri@instore.mk (071 262 441)

Срме Серафимовска, srme@instore.mk (070 375 220)@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСе бара кривична одговорност за фирми кои зеле субвенции, а не поделиле плати

20 јул 2020

Словенија ги продолжува мерките за спас на работни места

20 јул 2020

Зоран Богетиќ: Што се наоѓа под „врвот на ледениот брег“?

20 јул 2020

Milka загуби судски спор во Германија

20 јул 2020

Во маркетите потрошени 16 милиони евра од домашните платежни картички

20 јул 2020

Црна Гора повторно прогласи епидемија на целата територија

20 јул 2020
Вчитува уште новости...