Актуелно

Српските потрошувачи избраа: Plazma keks е најомилен домашен производ

22 јун 2020

Српските потрошувачи ги избраа најдобрите домашни производи и брендови за 2020 година. 

Акцијата наречена „Мој избор“ по десетти, јубилеен пат ја организираше здружението „Моја Србија“ со цел да го поттикне развојот на домашното производство и да го подобри квалитетот на стоките и услугите во Србија. 

Титулата за најомилен домашен производ ја понесе Plazma keks на компанијата „Бамби“. 

Најомилен производител во Србија оваа година е компанијата „Дијамант“.

Златни плакети за десетгодишно лидерство во своите категории добија „Златиборац“ во категоријата „месо и месни преработки“, „Дијамант“ во категоријата „масло, прилози и преливи“, Začin C во категоријата „супи, брашно и додатоци на јадења“ и Plazma keks како омилена ужинка.

Најмногу глсови во своите категории освоија: Moja Kravica во категоријата „млеко и млечни производи“, Knjaz Miloš во категоријата „минерални води“, „Дунав осигурување“ во категоријата „осигурителни друштва“, Ždrepčeva krv во категоријата „вино“, Frikom во категоријата „овошје и зеленчук“, Merix во категоријата „козметика и средства за хигиена“. 

Традиционално, и оваа година акцијата ја поддржа Град Белград. 

Tradicionalno i ove godine akciju je podržao Grad Beograd.

Наградата од потрошувачите не е лесно да се освои, бидејќи тие бираат исклучиво со срцето, но тоа истовремено е најпредизвикувачката и најслатката задача. Затоа печатот од признанието „Мој избор“ е доказ за вистински квалитет, изјави Андреја Младеновиќ, помошник градоначалник на Белград. 

Признанието „Мој избор“ е единствено по тоа што се доделува исклучиво на основа на гласовите на потрошувачите. Основен услов за некој производ да биде номиниран е истиот да биде од домашно потекло, без оглед на структурата на сопствеништво на фирмата што го произведува.

Оваа година во конкуренција за наградите се најдоа 1.000 домашни производи и брендови во 27 категории.

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаСе бара кривична одговорност за фирми кои зеле субвенции, а не поделиле плати

20 јул 2020

Словенија ги продолжува мерките за спас на работни места

20 јул 2020

Зоран Богетиќ: Што се наоѓа под „врвот на ледениот брег“?

20 јул 2020

Milka загуби судски спор во Германија

20 јул 2020

Во маркетите потрошени 16 милиони евра од домашните платежни картички

20 јул 2020

Црна Гора повторно прогласи епидемија на целата територија

20 јул 2020
Вчитува уште новости...