Регион

„Орбико“ гради логистички центар во Бугарија

13 дек 2019

Логистичката компанија „Орбико“ Бугарија почна изградба на комплекс со логистички центар и канцеларии во Софија, во вредност од 26,5 милиони евра. Компанијата е дел од групацијата „Орбико“ од Хрватска. 

Објектот ќе се простира на 57.000 квадратни метри, вклучувајќи 32.000 квадратни метри складишен простор, 4.500 квадратни метри канцелариски простор и соодветна инфраструктура. Новиот логистички центар ќе отвори нови 500 работни места. Објектот треба да биде готов во рок од 18 месеци. 

Ова ќе биде најголем логистички центар на групацијата „Орбико“ во Бугарија и тој ќе има големо значење за работењето на локалните единици на „Орбико“, изјави Бранко Роглиќ, сопственик и претседател на Управата на групацијата. 

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаБиХ: „Бинго“ сака (од „Фортенова“) да го преземе ТП ДК „Сараево“

23 јул 2020

Србија ја доби единствената фирма за органско чоколадо

23 јул 2020

„Еуроспин“ влегува во Хрватска

23 јул 2020

Растат приходите на „Подравка“ и покрај кризата

23 јул 2020

„Атлантик група“ со стабилни полугодишни резултати

23 јул 2020

„Дукат“ е подготвен да го откупува млекото од кооперантите на „Мегле“

23 јул 2020
Вчитува уште новости...