Регион

„Шпар“ им го отвора патот на хрватските компании

10 јун 2019

Висока делегација на претставници од „Шпар“ - Кина ги посети хипермаркетите „Шпар“ во Загреб, Риека и Задар. Тие ја посетија и најголемата инвестиција на „Шпар“ во Хрватска, „Интершпар“ во повеќе градови.

Многу сме среќни и горди што колеги од Кина дојдоа да ги посетат хипермаркетите „Интершпар“ и да се запознаат со нивната богата понуда. На овој начин им се овозможува и на нашите партнери, хрватските производители, да ги претстават своите производи, истакна Хелмут Фензл, претседател на Управата на „Шпар“ - Хрватска.

Посетата е искористена и за промоција на хрватските компании што имаат потенцијал на кинескиот пазар, така што компаниите: „Виндија“, „Краш“, „Гавриловиќ“, „Зиганте“, „Дукат“, „Подравка“, „Атлантик група“, „Бадел“ и „Жито група“ ги претставија своите производи пред кинеската делегација.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Пад на продажбата на вино во Хрватска за 80%

26 мај 2020

„Меркатор“ белижи пораст на приходите и профитот во првиот квартал

26 мај 2020

„Перутнина Птуј С“ наскоро ќе добие дозвола за извоз во ЕУ

26 мај 2020

Словенија: Законот за забрана за работа во недела помина на прво читање

26 мај 2020

„Емоцион“ презема дел од фабриката „Горење хоум“

26 мај 2020

„Сарајевска пивара“ повторно го произведува Lowe

26 мај 2020
Вчитува уште новости...