Регион

Се продава фабриката „Будимка“

13 мај 2019

Агенцијата за лицинцирање на стечајни управници ја објави првата продажба на имотот на компанијата за производство и преработка на зеленчук, овошје и месо, „Будимка“ АД од Пожега, Србија. 

Фабриката е во стечај. 

Имотот се продава на јавно наддавање, а почетната цена е 560 милиони динари. Компанијата поседува производствен комплекс за преработка на овошје и зеленчук, кланица и деловни простории во Пожега. 

Јавното наддавање е закажано за 11 јуни. Според одговорниот стечаен управник, досега има 24 заинтересирани субјекти за купување на „Будимка“. 

 

 

 
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Пад на продажбата на вино во Хрватска за 80%

26 мај 2020

„Меркатор“ белижи пораст на приходите и профитот во првиот квартал

26 мај 2020

„Перутнина Птуј С“ наскоро ќе добие дозвола за извоз во ЕУ

26 мај 2020

Словенија: Законот за забрана за работа во недела помина на прво читање

26 мај 2020

„Емоцион“ презема дел од фабриката „Горење хоум“

26 мај 2020

„Сарајевска пивара“ повторно го произведува Lowe

26 мај 2020
Вчитува уште новости...