Регион

„Мид Европа“ го купува „Млинар“

10 мај 2019

„Мид Европа партнери“, водечки инвеститор на приватен капитал во средна и источна Европа, склучи договор за купување на мнозинскиот удел во „Млинар“ Д.Д. 

Трансакцијата ќе заврши до крај на вториот квартал од 2019 година. 

„Млинар“ е водечка малопродажна и големопродажна компанија во Хрватска и работи со најголемата пекарска малопродажна мрежа во југоисточна Европа. Нуди пецива, леб, пијалоци, сендвичи и салати за повеќе од 36 милиони клиенти годишно, низ 220 маркети во Хрватска и во Словенија, и во франшизни маркети во 10 земји. 

Во големопроаджбата, „Млинар“ ги опслужува водечките малопродажни трговски синџири, како и хотели и ресторани.  
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. „Пивац“ ја отвори најголемата фабрика за производство на пршута во Хрватска

19 мај 2020

Ледиќ: „Краш“ ќе освојува нови пазари

19 мај 2020

5 милиони евра инвестиции во фабриката Argeta во Изола

19 мај 2020

Одговорно управување со пластиката во „Лидл“ – Србија

19 мај 2020

Во јули во Белград ќе се одржи најголемиот балкански вински натпревар

19 мај 2020

„Певекс“ се залага за бесплатна недела

19 мај 2020
Вчитува уште новости...