Македонија

„Рептил“ ги награди најдобрите маркети и најдобрите вработени

21 окт 2019

Раководството на маркетите „Рептил“ вчера ги додели наградите за своите најдобри маркети и за најдобрите вработени, на посебен настан што се одржа во Музејот на македонската борба.

Настанот помина со многу емоции и позитивна енергија и во присуство на огромен број на вработени. Управителката Даница Личанин Блажеска, со своето обраќање до вработените се осврна на позитивните страни на работата на маркетите, но и предочи на слабостите кои треба да се надминат и да бидат преиначени во позитивни предности, информираа од „Рептил“. 

Инаку, годинава „Рептил“ слави 23 години постоење и раст на македонскиот пазар. Маркетите „Рептил“ вработуваат околу 300 лица, меѓу кои има и работници вработени во самите почетоци на компанијата во 1996 година.

 @InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржинаE-commerce4All – прва интерактивна и едукативна веб-платформа за е-трговија

03 јул 2020

Европска помош од 85 милиони евра за земјите од Западен Балкан

03 јул 2020

Пад на извозот од 27,4 отсто во првите пет месеци од годинава

03 јул 2020

„Макпрогрес“ развива регионална академија и центар за иновации со поддршка од ЕБОР

03 јул 2020

Вината на „Тиквеш“ освоија 4 златни медали на „Citadelles Du Vin“ 2020 во Франција

03 јул 2020

Со субвенционирање на плати досега се вработени 1.346 лица

03 јул 2020
Вчитува уште новости...