Македонија

Една недела до трговскиот настан на годината

08 мај 2019

Одбројуваме до FMCG Summit Скопје 2019... Ви ги претставуваме последните тројца говорници. Пријавете се со вашите колеги и присуствувајте на трговскиот настан на годината.

Новинарот Горан Теменугов со економија се занимава речиси 25 години, а во кариерата, освен економски прилози и емисии, има и голем број интервјуа со гувернери на НБРМ, министри од областа на економијата и финансиите. Тој ќе зборува на тема: Економските прогнози за македонскиот пазар – вистина или предизвик?

Со иновации до успех! е насловот на презентацијата на самостојниот консултант Саша Ќириќ од соседна Србија, чиј фокус на интерес е проблематиката на позиционирање на пазарот, како и развојот на нови производи и брендови.

Џемаил Даути е истакнат стопанственик, директор и претседател на „Даути комерц“, кој во бизнисот се труди менаџерските одлуки да ги прави врз основа на детална пазарна анализа и секогаш е подготвен тие резултати да ги сподели. Тој ќе ни ја раскаже 30-годишната приказна на успешни одлуки.

Потсетете се и на другите говорници на FMCG Summit 2019 и се гледаме на 16 мај во хотелот „Александар палас“.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Кредити до 500.000 евра за извоз и преработка на земјоделски производи

22 мај 2020

Нема полициски час од денеска

22 мај 2020

„Филип Морис ТКП“ го лансираше IQOS во земјава

22 мај 2020

Комората на сметководители обезбеди дигитален пулт за превенција од Ковид-19

22 мај 2020

Денеска се очекува одлуката за угостителите

22 мај 2020

Со маски во маркетите до крајот на 2020 година

22 мај 2020
Вчитува уште новости...