Свет

„Карфур“ отвори продавница за козметика во Париз

08 окт 2019

Трговскиот синџир „Карфур“ отвори специјализирана продавница за козметика во главниот град на Франција, а најголем дел од асортиманот го сочинува органска козметика. 

Новоотворената продавница се наоѓа во срцето на популарната париска населба Марсеј. Тука купувачите имаат на располагање 170 трговски марки. Од компанијата соопштија дека производите немаат ниту еден од 75-те состојки кои можат негативно да делуваат врз кожата (алергени).

Покрај цената, составот на производите е втор најважен критериум кога одлучувате каква козметика ќе купите, изјави директорот на „Карфур“ за Франција. 

Освен органски производи, продавницата нуди и козметика од познати брендови или производители, како што се L'Oréal, Maybelline, Petit Marseillais, Marlie, Kadalys....

Во рамки на новата продавница, на купувачите им се на располагање фризер и козметичар.@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. 


Слична содржина„Пени“ воведе систем за скенирање во стотици продавници

06 јул 2020

Германија го ограничува бројот на работни визи за Балканот

06 јул 2020

„Ц & Ц груп“ ја презема дистрибуцијата на Budweiser во Ирска

06 јул 2020

„Алберт Хеин“ презема пет продавници „Џамбо Хершап“

06 јул 2020

САД: Повеќе од 3.400 компании поднесоа барања за банкрот

06 јул 2020

Кризата „укинува“ 400 милиони работни места на глобално ниво

06 јул 2020
Вчитува уште новости...