Свет

„Континенте“ тестира нови производи

04 окт 2019

Португалскиот малопродажен синџир „Континенте“ почна програма со која на своите купувачи им дава информации за новите прехранбени трендови.

Прехранбената лабораторија на Континенте“ ќе ги пренесува трендовите преку екрани во одделни хипермаркети, на посебна веб-страница и преку организирање дегустации.

Производите ќе ја носат ознаката Food Lab Continente, а купувачите ќе одлучуваат дали производите ќе бидат ставени во асортиманот.

Првите производи се растителниот бургер Beyond Burger, вегетаријанските колбаси Salsichas de Ovo, биосокот Lemon'Mate, безалкохолниот пијалак Dom Rosato и Bread Beer, пиво што се произведува од вишокот леб, собран од продавниците на „Континенте“.
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Лоша година за производителите на пенливи вина

28 мај 2020

„Алибаба“ бара најмалку 100.000 инфлуенсери

28 мај 2020

„Казино“ планира да отвори уште 300 продавници

28 мај 2020

„Алди зид“ тестира нови стакленици

28 мај 2020

„О’кеј“ купи хипермаркет од „Х5 ритеил“

28 мај 2020

Италија: Половина милион без работа поради коронавирусот

28 мај 2020
Вчитува уште новости...