Свет

„Реве“ тестира самоскенирање на производите

10 јун 2019

Германскиот малопродажен синџир „Реве“ најави проба за самоскенирање во одредени продавници, со цел малопродажбата да биде во тек со светските трендови

Новиот систем им овозможува на потрошувачите да го скенираат производот додека се движат низ супермаркетот, преку рачни скенери или преку своите мобилни телефони. 

Мојот скептицизам брзо исчезна, мнозинството купувачи се чесни и ги скенираат производите. Секоја недела добиваме нови корисници, изјави еден од раководителите на маркет во кој се тестира оваа технологија. 

Новиот систем значи и дека вработените во „Реве“ имаат повеќе време за сервисни задачи и за грижа за асортиманот. 


 

 
Слична содржина

@InStore.mk
Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземањето авторски содржини (текстови и фотографии) од оваа страница е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира. Лоша година за производителите на пенливи вина

28 мај 2020

„Алибаба“ бара најмалку 100.000 инфлуенсери

28 мај 2020

„Казино“ планира да отвори уште 300 продавници

28 мај 2020

„Алди зид“ тестира нови стакленици

28 мај 2020

„О’кеј“ купи хипермаркет од „Х5 ритеил“

28 мај 2020

Италија: Половина милион без работа поради коронавирусот

28 мај 2020
Вчитува уште новости...