IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 11.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Хрватска: „Велпро“ ќе ги поддржува малите трговци

13.07.2018
„Велпро" дава силен придонес за јакнење на положбата на домашните производители, на хрватскиот пазар. 

Хрватскиот трговски синџир за големопродажба „Велпро" потпиша договор за соработка со Сојузот на малите трговци за меѓусебно нудење на трговски, логистички и маркетиншки услуги, преку заедничко поставување и остварување на целите.

Во Сојузот членуваат вкупно 262 мали трговци кои споделуваат заеднички интереси на пазарот, покривајќи 13 жупании.

Со новиот договор, „Велпро" повторно покажува дека е ценет и доверлив деловен партнер во обезбедување широк асортиман на стоки и услуги во големопродажбата. Интензивниот процес на реорганизација, низ кој минувавме изминатата година, нè подготви на сите предизвици на хрватскиот пазар, а особено сме фокусирани на тоа да им помогнеме на малите трговци во секојдневното работење и заеднички да ја унапредиме и зајакнеме нивната пазарна положба, изјави Марко Малиќ, директор на секторот за продажба, „Велпро".Назад
 
 
 
 
back to top