IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Четврток, 24.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Македонија: Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“

16.10.2018

И годинава, 250 вработени од виничката компанија „Макпрогрес" се дружеа на „Винчинијада 2018" во хотел „Регнум" во Банско.

Како што информираат од компанијата, тридневното дружење има цел да го зајакне тимскиот дух на вработените и да поттикне заедништво и дружење, при што се разменуваат и корисни информации од работењето.

Со години наназад инвестираме во вработените, во нивна обука, доусовршување и во правилно распоредување на работните места. Од мотивираноста и задоволството на вработените зависат резултатите од работењето, a тоа се рефлектира и на брендовите што ги создаваат и на имиџот на компанијата. Затоа, честопати организираме и неформални дружења, изјави Глигор Цветанов, извршен директор на „Макпрогрес".

На „Винчинијада 2018", традиционално како и секоја година, се одржаа спортски натпревари во фудбал, кошарка, билјард, пинг-понг, трчање и влечење јаже, а најдобрите добија вредни награди и признанија. Дополнително, беше организирана и хуманитарна лотарија.


Назад
 

 
 
 
back to top