IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Четврток, 21.06.2018 || „Крафт-Хајнц“ го продава Complan?  |  Отворена е 100. „Бипа“  |  „Кока-кола“ го проширува погонот во Унгарија  |  „Прилепска пиварница“ донира за Центрите за аутизам  |  „Збербанк“ ќе биде сопственик на 39,2% од „Агрокор“  |  „НТ Болеро“ отвори погон за преработка на овошје во Топола  |  „Шпар“ го отвори првиот супермаркет во Малта  |  Нови можности за квалитетните македонските вина   |  „Мегле“ почнува со дигитален процес на откуп  |  „Млекара Здравје“ се закити со 5 златни ѕвезди   |  „Нектар“ со линија за иновативни пакувања  |  „Слатка куќа“ на улица Македонија  |  „Тинекс“ со поддршка за ранливите групи  |  Tip of the Week® на англиски јазик  |  „Барила“ ќе вложи милијарда евра за одржливо работење  |  „Теско“ ја објави добивката од приватните марки  |  Успешно одржан првиот FMCG-самит во Љубљана  |  Најдобар HR менаџер e Eлизабета Мирчевска  |  „Генеза“ отвори нов погон  |  Попусти за корисниците на „Амазон прајм“ во „Хол фудс“  |   ||
   

Македонија: Tip of the Week® на англиски јазик

12.06.2018

По кампањата на глобалната платформа „Кикстартер" на крајот од минатата година, тимот на Tip of the Week® изминативе месеци интензивно работеше на интернационалното издание на Tip of the Week® на англиски јазик.

Изданието содржи 39 совети од 24 автори од 8 земји од регионот (Македонија, Србија, Хрватска, Црна Гора, БИХ, Словенија, Косово, Бугарија) и многу практични примери и вежби за унапредување на личниот и професионалниот развој.

Им благодариме на сите автори кои ја прифатија иницијативата да бидат дел од интернационалното издание на Tip of the Week® и за првпат на светската читателска публика да презентираме нова уникатна перспектива за мотивација и за едукација која доаѓа од Балканот. Особено сме горди што Tip of the Week® веќе прераснува во препознатлив бренд со голема база на поддржувачи од целиот свет, велат Калин Бабушку и Петар Лазаров, креатори на Tip of the Week®.

Концептот Tip of the Week® почна во 2010 година во Македонија, со издавање на неделни совети и два прирачника за личен и за професионален развој. Во 2016 година, проширен е во Србија, Црна Гора и БИХ, а од 2017 година и во Хрватска. Прирачниците, досега се издадени на четири јазици и продадени во тираж во повеќе од 20.000 примероци.


Назад
 

 
 
 
back to top