IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 25.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Хрватска: Тина Пухало Грладиновиќ нов директор на „К пивовари“

15.01.2018
Тина Пухало Грладиновиќ, долгогодишен раководител на корпоративните комуникации во „Загребачка пивовара", од 1 февруари 2018 година ќе ја преземе позицијата директор на компанијата „К пивовари", компанија-ќерка на „Загребачка пивовара".
Како што е соопштено од компанијата, со преминот од секторот за комуникации на местото раководител на компанијата „К пивовари", Тина ќе биде одговорна за управување со култната пивница „Пивана" и на неодамна изградената микропивница „Гриф", каде се произведуваат непастеризирани и нефилтрирани видови на специјални пива.

Именувањето е големо признание за мојата работа во „Загребачка пивовара", каде во текот на мојата речиси 14 годишна кариера бев на функцијата раководител на корпоративни комуникации, истакна Гладиновиќ.

Во 2004 година Гладиновиќ ја презема функцијата раководител на корпоративните комуникации, а во 2014 година станува одговорна и за пазарот БИХ. Во текот на повеќегодишното искуство во управување со корпоративните комуникации и односи со јавноста, била раководител и на проекти на европско ниво, а разменувала искуства и со странски експерти од индустријата.Назад
 

 
 
 
back to top