IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 25.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Словенија: „Шпар“ - Словенија ја претстави онлајн-продавницата

23.01.2018
„Шпар" - Словенија ја претстави онлајн-продавницата „Шпар онлајн" (www.spar.si/online), која на потрошувачите им овозможува преземање од одредено место или достава на производите до домашната адреса.
Модерната интернет-страница нуди повеќе од 15.500 производи за секојдневна употреба. Нарачаните производи може да се преземат од место за преземање - „Интершпар Ситипарк" во Љубљана, со плаќање во готово или со картичка. За нарачани производи во износ над 40 евра, доставата до домашната адреса е бесплатна.

Ме радува што по 100. маркет отворивме и наша онлајн-продавница Spar Online која на купувачите им нуди сè што им треба, само со еден клик. Наша цел е да обезбедиме современо и љубезно купувачко искуство и поради тоа не тежнеевме да бидеме први, туку најдобри, изјави Игор Мервиќ, генерален директор „Шпар" - Словенија.

Назад
 

 
 
 
back to top