IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 19.10.2018 || Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |  Расте добивката на „ПепсиКо“   |  „Нестле“ е заинтересиран да купи бренд за минерална вода  |  Германските трговци продаваат преку интернет   |  Нов „Стокомак“ во Тетово  |  Експресна услуга на нова локација во Струга  |   Увозот на храна расте побрзо од извозот   |  Во септември пад на светските цени на храната   |  „Фуд стар“ ќе извезува пилешко месо во Кина   |   ||
   

Словенија: „Шпар“ - Словенија ја претстави онлајн-продавницата

23.01.2018
„Шпар" - Словенија ја претстави онлајн-продавницата „Шпар онлајн" (www.spar.si/online), која на потрошувачите им овозможува преземање од одредено место или достава на производите до домашната адреса.
Модерната интернет-страница нуди повеќе од 15.500 производи за секојдневна употреба. Нарачаните производи може да се преземат од место за преземање - „Интершпар Ситипарк" во Љубљана, со плаќање во готово или со картичка. За нарачани производи во износ над 40 евра, доставата до домашната адреса е бесплатна.

Ме радува што по 100. маркет отворивме и наша онлајн-продавница Spar Online која на купувачите им нуди сè што им треба, само со еден клик. Наша цел е да обезбедиме современо и љубезно купувачко искуство и поради тоа не тежнеевме да бидеме први, туку најдобри, изјави Игор Мервиќ, генерален директор „Шпар" - Словенија.

Назад
 
 
 
 
back to top