IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 25.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Македонија: „Скопски пазар“ излегува од бизнисот со маркети

15.01.2018

Објектите под банерите „СП маркет" и „Макси Д" повеќе нема да работат, а компанијата „Скопски пазар" ги изнајми на трговските синџири „Кит Го" и „Зур", потврдија за InStore од компанијата.

Како што објаснија од „Скопски пазар", сите трговски објекти кои досега работеа под банерите „СП маркет" и „Макси Д" сега ќе работат под банерите на „Кит Го" и „Зур".

„Скопски пазар" останува и понатаму сопственик на дуќаните каде беа сместени „СП маркетите" и нив  им ги издаваме под наем на скопскиот трговски синџир „Зур" и штипскиот „Кит-Го". Основна дејност на „Скопски пазар" била и сè уште е - недвижности и издавање под наем деловен простор. Нашата компанија во моментов има дадено вкупно 49,000м² деловен и магацински простор под наем, а „Зур" и „Кит-Го" се нашите најнови клиенти, изјавија од „СП маркет".

Редакцијата на InStore ги контактираше „Кит Го" и „Зур", но засега од нив не добивме информации.


Назад
 

 
 
 
back to top