IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 15.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Србија: Се продава „Навип винарство“

21.09.2018
Се продава претпријатието „Навип винарство" Д.О.О. Врање, како и движниот и недвижен имот на „Навип" АД Белград.
 
Двете претпријатија се во стечај. Нивната вкупна проценета вредност е 150 милиони српски динари, без пресметан данок. 
 
Поединечно, вредноста на „Навип винарство" е 1,4 милиони динари, а на белградски „Навип" е 148,5 милиони динари. Од тоа, највредни се објектите, околу 90 милиони динари. Опремата за прием, цедење и транспорт на грозје, резервоарите за ферментација и останатата опрема се проценети на вкупно 50,8 милиони динари. Назад
 
 
 
 
back to top