IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 21.09.2018 || Кроасаните 4U добија интернационален сертификат   |  „Метро“ најави продажба на хипермаркетите „Реал“  |  Македонија со национален штанд на најголемиот прехранбен самит во ЈИЕ   |  „Фонтера“ првпат работи со загуби   |  Сарај доби „Coca-Cola Aктивна зона“   |  Кочанскиот ориз не е со ГМО   |  „Витаминка“ изложува на саемот Worldfood Москва 2018   |  „Бовин“ прослави две децении постоење   |  „Бимилк“ му даде нов лик на Тумбе Кафе во Битола   |  „Лесковачка скара“ само со дозвола   |  „Бучен Козјак“ се редизајнираше – производите со нови дизајни веќе се на полица  |  Пивото ќе поскапи од 2019 година  |  Нова мобилна апликација на „Рамстор“   |  За три месеци одземени половина тон лажен мед   |  Нема потврда од науката дека ГМО се штетни   |  Расте извозот на српските кекси и вафли   |  „Витаминка“ кечапот во нова подобрена амбалажа   |  Еко -акција на „Пивара Скопје“, „Пакомак“ и Холандска амбасада   |  „Крофните од Хром“ станаа трговска марка   |  Хрватска ќе избира „најдобар производ на годината“ за 2019-та  |   ||
   

Македонија: Решенија за поефикасно и поефективно работење

11.05.2018
Компанијата „Сигма СБ" организираше настан за промоција на софтверските решенија и производите на „Зебра", на кој присутвуваа околу 90 претставници од секторот за трговија со стока за широка потрошувачка.
Настанот наречен „'Дегустација' на производите на 'Сигма-СБ" и „Зебра'" примарно беше наменет за супермаркети, маркети, логистички центри, дистрибутери и производители, на кој промотивно беа прикажани решенијата на овие две компании.

Говорниците од „Зебра", Невена Раденковиќ, Небојша Кадиќ и Јован Поповиќ накратко зборуваа за трендовите во малопродажбата, траспортот, логистиката, производството и здравството, каде се очекува дигитализацијата да навлезе во секој мал дел од работењето. Според очекувањата, на тој начин во голема мера ќе се намали времето што се троши за извршување на одредена обврска, ќе се зголеми ефикасноста, а со тоа и профитот. По, претставувањето на трендовите следуваше запознавањето со производите на „Зебра".

Во излагањето на Славчо Бујаровски од „Сигма-СБ", присутните се запознаа и со решенијата што оваа компанија ги нуди, а кои во голема мера можат да го олеснат работењето и да ја зголемат ефикасноста.Назад
 
 
 
 
back to top