IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 21.09.2018 || Кроасаните 4U добија интернационален сертификат   |  „Метро“ најави продажба на хипермаркетите „Реал“  |  Македонија со национален штанд на најголемиот прехранбен самит во ЈИЕ   |  „Фонтера“ првпат работи со загуби   |  Сарај доби „Coca-Cola Aктивна зона“   |  Кочанскиот ориз не е со ГМО   |  „Витаминка“ изложува на саемот Worldfood Москва 2018   |  „Бовин“ прослави две децении постоење   |  „Бимилк“ му даде нов лик на Тумбе Кафе во Битола   |  „Лесковачка скара“ само со дозвола   |  „Бучен Козјак“ се редизајнираше – производите со нови дизајни веќе се на полица  |  Пивото ќе поскапи од 2019 година  |  Нова мобилна апликација на „Рамстор“   |  За три месеци одземени половина тон лажен мед   |  Нема потврда од науката дека ГМО се штетни   |  Расте извозот на српските кекси и вафли   |  „Витаминка“ кечапот во нова подобрена амбалажа   |  Еко -акција на „Пивара Скопје“, „Пакомак“ и Холандска амбасада   |  „Крофните од Хром“ станаа трговска марка   |  Хрватска ќе избира „најдобар производ на годината“ за 2019-та  |   ||
   

Македонија: Промена во Управниот одбор на „Жито лукс“

03.08.2018
Наташа Черековиќ е назначена за в.д потпретседател на Управниот одбор и заменик генерален директор.

Од позицијата потпретседател на Управниот одбор и заменик генерален директор, заминува Георгиос Василакис, а на негово место доаѓа Наташа Черековиќ. Таа е назначена за в.д потпретседател на Управниот одбор и заменик генерален директор. 

Наташа Черековиќ досега беше член на Управниот одбор, задолжена за комерцијални и технички прашања. Таа е дипломиран економист, а во „Жито лукс" е од 2005 година, прво на позицијата асистент на генералниот директор за технички прашања, а подоцна, во 2006 година, ја зазема позицијата менаџер за технички прашања, за една година подоцна да ја преземе позицијата менаџер за продажба. Од 2009 година е член на Управниот одбор, одговорна за комерцијални и технички прашања.Назад
 
 
 
 
back to top