IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Четврток, 24.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Србија: Повторна продажба на имотот на компанијата „Малина“

24.04.2018
Стечајниот управник на претпријатието „Малина" од Врање, објави трета продажба на имотот на оваа фирма, за јавно собирање на понуди. 

Предмет на продажба се подвижниот и недвижниот имот, меѓу кои најзначајни се градежните објекти изградени во комплексот на „Малина".

Во рамките на компанијата се наоѓаат објекти кои се впишани во листата на недвижнини: зграда за технички услуги, магацини и комори за длабоко замрзнување, како и објекти што не се впишани како: управната зграда, производствено-погонскиот објект, комори за длабоко замрзнување, канцеларии и подвижен имот.

Проценетата вредност е 42,4 милиони динари.

Крајниот рок за доставување на понудите е 7 мај, кога ќе биде одржано и јавното отворање на понудите.Назад
 
 
 
 
back to top