IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Четврток, 21.06.2018 || „Крафт-Хајнц“ го продава Complan?  |  Отворена е 100. „Бипа“  |  „Кока-кола“ го проширува погонот во Унгарија  |  „Прилепска пиварница“ донира за Центрите за аутизам  |  „Збербанк“ ќе биде сопственик на 39,2% од „Агрокор“  |  „НТ Болеро“ отвори погон за преработка на овошје во Топола  |  „Шпар“ го отвори првиот супермаркет во Малта  |  Нови можности за квалитетните македонските вина   |  „Мегле“ почнува со дигитален процес на откуп  |  „Млекара Здравје“ се закити со 5 златни ѕвезди   |  „Нектар“ со линија за иновативни пакувања  |  „Слатка куќа“ на улица Македонија  |  „Тинекс“ со поддршка за ранливите групи  |  Tip of the Week® на англиски јазик  |  „Барила“ ќе вложи милијарда евра за одржливо работење  |  „Теско“ ја објави добивката од приватните марки  |  Успешно одржан првиот FMCG-самит во Љубљана  |  Најдобар HR менаџер e Eлизабета Мирчевска  |  „Генеза“ отвори нов погон  |  Попусти за корисниците на „Амазон прајм“ во „Хол фудс“  |   ||
   

САД: Попусти за корисниците на „Амазон прајм“ во „Хол фудс“

08.06.2018

„Амазон" најави дека планира да го прошири пакетот придобивки за корисниците na претплатничкиот сервис „Амазон прајм" со дополнителни 121 продавница на „Хол фудс маркет" во 12 сојузни држави и во 365 продавници на целата територија на САД.

Како што соопшти компанијата, претпатниците ќе добијат дополнителен попуст од 10% на стотици производи, кои се и без тоа со намалени цени, како и ексклузивни неделни попусти на одбрани популарни производи.

Ќе понудиме можност за штедење на производи што купувачите ги сакаат и во кои ќе можат да уживаат со своите семејства, како деликатесни производи за вечера, од ракчиња и деликатесно пилешко до органски малини, вели А. Ц. Гало, главен извршен директор на „Хол фудс маркет".

Придобивките од „Амазон прајм" корисниците можат да ги искористат во продавниците „Хол фудс маркет", како и кога ги нарачуваат преку сервисот за испорака „Прајм нау".


Назад
 
 
 
 
back to top