IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 11.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Велика Британија: „Перно Рикар“ ќе дистрибуира безалкохолен џин

10.07.2018

„Перно Рикар" потпиша договор за лансирање и за дистрибуција на јужноафриканско-шведскиот бренд Ceder's во Велика Британија.

Пијалакот се опишува како „безалкохолен алт-џин направен од класичен џин и од јужноафрикански билки" и за почеток ќе се продава во три варијанти: Ceder’s Classic, Ceder’s Wild и Ceder’s Crisp.

Крег Хачинсон и Мариа Селстром се творците на брендот Ceder's, пијалак кој содржи многу билки, вклучувајќи ројбос и бучу (листови што се користат за чај и во медицината) од долината на планината Седерберг во Јужна Африка. Пред да се стават во шишиња во Швадска, дестилираните билни масти се промешуваат со шведска вода.

Ова е сè поголема и повозбудлива област за „Перно Рикар" и чест ми е што на нашите потрошувачи ќе им ја понудиме безалкохолната алтернатитива на џинот, изјави Лорен Пије, извршен директор на британската филијала на компанијата.

Пијалакот Ceder’s ќе се продава во стаклена амбалажа по цена од 19,99 фунти и ќе биде достапен во „Сеинсберис" и во „Виски ексчеинџ". „Перно Рикар" само ќе ги дистрибуира џиновите Ceder’s, без да има удел во брендот.

Назад
 
 
 
 
back to top