IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 23.01.2018 || Нов „Алди-М плус“ во Гевгелија  |   „Бивода“ планира извоз во Македонија и во Грција  |  Престижен орден од Финска за Светозар Јаневски  |  „Мигрос“ останува лидер, најголем скок во интернет-каналот  |  „Биедронка“ станува сè посилна  |  „Тривит“ ги презеде постројките на пекарницата „Алимпије“  |  „Плодине“ го отворија 81. продажен центар   |  „Гомекс“ планира отворање на 30 продавници  |  „Бел фуд груп“ го презема „Хугли“  |  „Фереро“ го купува американскиот кондиторски сегмент на „Нестле“  |  „Маркс & Спенсер“ го продаде бизнисот во Хонг Конг  |  „Лакталис“ повлекува 12 милиони пакувања млеко за бебиња  |  „Атлантик група“ ја презема дистрибуцијата на „Марс“  |  Пазарџиите ќе работат со лиценци  |  „Агрокор“ ја демантира продажбата на маркетите „Конзум“  |  „Нестле“ го продава кондиторскиот сегмент  |  „Кауфланд“ ќе отвори 15 супермаркети во Молдавија  |  „Волмарт“ ја зголемува платата на работниците  |  „Скопски пазар“ излегува од бизнисот со маркети  |  Тина Пухало Грладиновиќ нов директор на „К пивовари“  |   ||
   

Италија: „Пени“ отвори четири нови продавници

29.12.2017

Германскиот трговски синџир „Пени" месецов отвори четири нови продавници во Италија, со што ја заокружи годинава со број на маркети токму колку што има и денови во годината – 365.

Последниот, кој беше отворен во Пјаченца, воедно е и првиот продажен објект на трговецот во тој северноиталијански град и 10. во регионот Емилија-Ромања, пренесува локалниот весник „Ил Пјаченца". Асортиманот во сите продавници го сочинуваат бројни производи, меѓу кои локални специјалитети, приватни трговски марки, како и познати глобални брендови.

Претходно, „Пени" – Италија отвори три продажни објекти во регионот Ломбардија, во општините Абјатеграсо, Кјари и во Молфета.

Отворањето на новите маркети е дел од плановите на трговецот да инвестира 200 милиони евра за период од две години, од кои, 96 милиони евра биле инвестирани годинава.


Назад
 

 
 
 
back to top