IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 24.04.2018 || „Агрокор“ продолжува непречено да работи од 15 јули?  |  „П & Г“ презеде дел од портфолиото на „Мерк“ за 3,4 милијарди евра  |  „Гринјард“ бара снабдувачи во Македонија  |  „Сите сити“ - нов систем за донирање вишок храна  |  Медицинска опрема од „Жито лукс“ за четири болници  |  Во „Веро“ - Тафталиџе бесплатен паркинг 30 минути  |  „Млин и пекара Љубаче“ со нова инвестиција  |  Natur Premium пристигнува на македонскиот пазар  |  „Монделез“ вложува 90 милиони евра во „фабрика на иднината“  |  „Рамстор“ го отвори 25.маркет  |  „Хенкел“ отвори нова фабрика Somat во Крушевац  |  „Сан Пелегрино“ со приход од 895 милиони евра  |  „Карфур“ ги отвори првите пунктови испорака за пешаци  |  „Персу“ ги повика локалните производители да соработуваат  |  „Кимберли Кларк“ ќе го проширува капацитетот во Алабама  |  „Витамин“ на саемот во Мостар  |  Владимир Косијер нов генерален директор на „Пивара Скопје“  |  „Амазон“ е во преговори со авио-превозникот „Азул“  |  „Домаќа трговина“ со ново место за пазарење  |  Клучно одобрување на „Бајер“ за „Монсанто“  |   ||
   

Италија: „Пени“ отвори четири нови продавници

29.12.2017

Германскиот трговски синџир „Пени" месецов отвори четири нови продавници во Италија, со што ја заокружи годинава со број на маркети токму колку што има и денови во годината – 365.

Последниот, кој беше отворен во Пјаченца, воедно е и првиот продажен објект на трговецот во тој северноиталијански град и 10. во регионот Емилија-Ромања, пренесува локалниот весник „Ил Пјаченца". Асортиманот во сите продавници го сочинуваат бројни производи, меѓу кои локални специјалитети, приватни трговски марки, како и познати глобални брендови.

Претходно, „Пени" – Италија отвори три продажни објекти во регионот Ломбардија, во општините Абјатеграсо, Кјари и во Молфета.

Отворањето на новите маркети е дел од плановите на трговецот да инвестира 200 милиони евра за период од две години, од кои, 96 милиони евра биле инвестирани годинава.


Назад
 

 
 
 
back to top