IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 25.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Хрватска: „Плодине“ го отворија 81. продажен центар

18.01.2018
„Плодине" го отворија 81. продажен центар, инвестиција вредна 6 милиони евра која е дел од стратегијата за ширење на малопродажната мрежа во Хрватска.

Новиот супермаркет се наоѓа во Пула, на ул. „Мутилска" бр.60б.

Вредноста на инвестицијата изнесува 6 милиони евра, а со неговото отворање вработени се 45 луѓе. Супермаркетот, кој е изграден според најновите стандарди на овој трговски синџир, се простира на 2.500 м² и обезбедени се 160 паркинг-места. Со начинот на распределба на одделите и на асортиманот, на потрошувачите им се овозможува функционално и пријатно купување, со примена на најмодерните стандарди во трговијата.

Во поглед на асортиманот, прехранбените производи сочинуваат 65% од понудата, а другиот дел се непрехранбени производи. Новитет во супермаркетот, меѓудругото, е пекарницата во која потрошувачите самите можат да се послужуваат. На потрошувачите достапни им се 15.000 производи, а дел од понудата е и приватната трговска марка Plodine, која опфаќа 700 квалитетни производи по поволни цени.Назад
 

 
 
 
back to top