IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 23.03.2018 || „Меркатор“ го претстави новиот проект за здрава исхрана  |  Денеска се отвори нов „Рамстор“ во Тафталиџе  |  Нов потпретседател на „П & Г“ за Југоисточна Европа  |  „Ледо“ го претстави Jelly - првиот сладолед на стапче што се свива  |  Уште три објекти на „Шпар“  |  „Прилепска пиварница“ на врвот од „Пепсико“  |  Трајно ограничен дотурот во потесното подрачје на Скопје  |  Продавницата „Краш“ на нова локација во Љубљана  |  Нова „Кораб Трница“ во Капиштец  |  „Дијаџио“ го купи „Белсазар“  |  Доставувачите остануваат без сопствеништво во новиот „Агрокор“  |  „Лореал“ најави преземање на „Модифејс“  |  Годинава ќе биде воспоставен бренд „словенечко пиво“  |  „Др. Еткер“ презема мнозински удел во „Фреиксенет“  |  „Лидл“ ја намалува употребата на пластична амбалажа за трговските брендови  |  „Теско“ го зајакнува сегментот растителна храна  |  „Костко“ е подобар од другите дисконтери  |  „Будимка“ на продажба во април?  |  Досега најголем недостиг на банани  |  Нов заменик генерален директор во „Жито лукс“  |   ||
   

Словенија: Отворена нова продавница dm во Ајдовшчина

02.03.2018
Кон крајот на февруари, Ајдовшчина стана побогата за нов објект dm, кој се наоѓа на ул. „Мирцах" бр.8.
Објектот се простира на 529,60 м² и има две каси. За услугата се грижат шестте вработени.

Во новата продавница, како и во другите, во понуда се околу 21.000 различни производи, од кои повеќе од 4.300 се приватни трговски марки на dm.

На денот на отворањето потрошувачите имаа можност да пазарат производи по намалени цени, а ги очекуваа и многу други погодности. 

Сите дами бесплатно можеа да уживаат во педикир и маникир и да ги пробаат производите од линијата IT UP. Најмладите, пак, можеа бесплатно да ги пробаат мафините dmBio, подготвени од шефот Матеј Зупанчич.Назад
 

 
 
 
back to top