IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Четврток, 21.06.2018 || „Крафт-Хајнц“ го продава Complan?  |  Отворена е 100. „Бипа“  |  „Кока-кола“ го проширува погонот во Унгарија  |  „Прилепска пиварница“ донира за Центрите за аутизам  |  „Збербанк“ ќе биде сопственик на 39,2% од „Агрокор“  |  „НТ Болеро“ отвори погон за преработка на овошје во Топола  |  „Шпар“ го отвори првиот супермаркет во Малта  |  Нови можности за квалитетните македонските вина   |  „Мегле“ почнува со дигитален процес на откуп  |  „Млекара Здравје“ се закити со 5 златни ѕвезди   |  „Нектар“ со линија за иновативни пакувања  |  „Слатка куќа“ на улица Македонија  |  „Тинекс“ со поддршка за ранливите групи  |  Tip of the Week® на англиски јазик  |  „Барила“ ќе вложи милијарда евра за одржливо работење  |  „Теско“ ја објави добивката од приватните марки  |  Успешно одржан првиот FMCG-самит во Љубљана  |  Најдобар HR менаџер e Eлизабета Мирчевска  |  „Генеза“ отвори нов погон  |  Попусти за корисниците на „Амазон прајм“ во „Хол фудс“  |   ||
   

Црна Гора: Нов концепт - „Куќа хемије ексклузив“

21.05.2018
На 14 мај, во Подгорица, на ексклузивен простор, претставен е новиот концепт на дрогеријата „Куќа хемије ексклузив".

Од денес Подгорица е побогата за едно ново ексклузивно место, место кое досега сте можеле да го видите само во големите метрополи. Сигурен сум дека „Куќа хемије ексклузив" ќе ги задоволи високите очекувања на љубителите на модата и шминките, изјави Петар Мугоша директор на компанијата.

Објектот се наоѓа на старото место, на бул. Св. Петар Цетињски, а новиот концепт подразбира модерно опремен простор каде што пазарувањето е подигнато на повисоко ниво. Дрогеријата на своите купувачи им нуди широк асортиман, тренди производи, стручен и едукативен персонал, како и широка лепеза на производи со атрактивни цени. Назад
 
 
 
 
back to top