IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 20.08.2018 || „Хенкел“ оствари добри резултати во вториот квартал годинава  |  ДИС отвори два маркета во Параќин  |  Законот за петокраката може да го забрани Heineken  |  „Констелејшн брендс“ вложува 5 милијарди долари во марихуана  |  Скопско ги враќа маалските дружби во Карпош  |  Нов начин на пакување на бананите  |  Наскоро ќе се знае судбината на „Равница“  |  Во Србија храната се купува на одложено  |  „Унилевер“ има нов логистички партнер  |  Реновиран „Рамстор“ во Ново Лисиче  |  „Шпар“ ќе отвори уште 80 објекти  |  Успешно прво полугодие за „Баерсдорф“  |  Осмислена првата паметна кошница за мед  |  ЕУ одобри извоз на млеко од БиХ  |  Спорните соини шницли на „Виталиа“ содржат ГМО  |  За домашната ракија ќе се плаќа акциза  |  „Лидл“ го намалува прехранбениот отпад  |  Ќебапи и плескавици со пилешко се продавале како свински и говедски  |  ГМО во сојата на „Виталиа“ и во кочански ориз  |  Нови награди за македонските вина  |   ||
   

Словенија: Нов ИнфоЛогистички центар во Љубљана

16.07.2018
„Карго-партнер" ќе почне со изградба на модерен ИнфоЛогистички центар во близина на аеродромот во Љубљана.

Меѓународната транспортна и логистичка компанија „Карго-партнер" ќе почне со изградба на логистички центар, проект кој е дел од стратешката инвестиција на компанијата за ширење на капацитетите за складирање. Новиот ИнфоЛогистички центар ќе се простира на 25.000 м² и ќе содржи повеќе од 20.000 палатни места.

Објектот ќе биде сместен во близина на аеродромот во Љубљана. Со 44 рампи за камиони, објектот ќе биде добро опремен за дневни преземања и дистрибуција на производи од и до околните места, истакна директорот на „Карго-партнер" во Словенија, Виктор Кастелиќ и додаде дека: Нашиот нов ИнфоЛогистички центар е одраз на зголемената побарувачка и на нашата посветеност на словенечкиот пазар. Задоволни сме и со тоа што го проширивме тимот на вработени од 100 на 130 луѓе.

„Карго-партнер" неодамна отвори ИнфоЛогистички центар од дрво во седиштето на компанијата во Фишаменд, Австрија, со вкупна површина од 12.200 м², како и ИнфоЛогистички центар во Софија, на површина од 16.500 м². Двата центра почнаа со работа оваа пролет. Назад
 
 
 
 
back to top