IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 25.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Македонија: Нов „Алди-М плус“ во Гевгелија

22.01.2018

Новиот маркет „Алди-М плус" во Гевгелија беше отворен во средата, на улицата Леонид Јанков, бр. 1, до новиот градски пазар.

Продажниот објект, лоциран непосредно до стариот помал „Алди-М плус", кој беше затворен, се простира на продажна површина од 620 квадратни метри и располага со магацински простор од 87 квадратни метри. Во него се вработени 18 луѓе, а купувачите се услужуваат на три наплатни каси. Маркетот располага и со паркинг-простор за 20 возила.

Асортиманот се состои од околу 8.000 производи, но како што открива за InStore сопственикот Ице Ѓоргиев, планираат да го збогатуваат и да достигнат до 10.000 производи.

Целта ни е, како и секогаш, на купувачите да им овозможиме да уживаат и да се релаксираат додека пазаруваат. Напорно се трудиме да останеме на врвот со воведување новитети, интересни акции и одлични цени, а купувачите се најдобар патоказ како се движиме. За годинава планираме неколку новитети, за кои ќе се дознае наскоро, вели тој.


Назад
 

 
 
 
back to top