IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 11.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Србија: „Нилсен“ именуваше нов раководител за Јадранскиот Регион

11.07.2018
Мирослав Тасиќ е новиот раководител за пазарите од Адриатик Регион.
„Нилсен", глобалната компанија за мерење и анализа на податоците, го именуваше Мирослав Тасиќ за нов пазарен раководител за Адриатик Регион. Неговиот претходник, Андреј Двојченков, ја презеде новата улога во компанијата „Нилсен", како раководител за регионот кој го опфаќа Арапскиот Полуостров и Пакистан.

Мирослав Тасиќ зад себе има 15 години искуство во маркетиншките истражувања и стока за широка потрошувачка, стекнато во различни региони во Југоисточна Европа, Блискиот Исток и Африка. Во текот на професионалниот живот беше на различни стратешки позиции, од перспектива на агенцијата и од перспектива на клиентите.Назад
 
 
 
 
back to top