IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 25.02.2018 || „Маџид ал Футам“ отвора уште 100 објекти „Карфур“  |  „Диа“ оствари бруто-продажба во износ од 10 милијарди евра  |  Рамљак поднесе неотповиклива оставка  |  Пораст на „Шпар“ од 6,5% по проширувањето  |  За 40-от роденден, Стоби Флипс во вселената  |  Успешно спроведена докапитализација на „Бадел 1862“  |  „Нектар“ закупи најголемо земјиште во Владичин Хан  |  „Фереро“ ќе лансира сладолед Kinder, кој ќе го произведува „Унилевер“  |  dm најави партнерство со „Деметер“  |  „Универекспорт“ ја демантираше поврзаноста со лажната наградна игра  |  „Рекит Бенкисер“ најавува финансиско заздравување  |  Наскоро лабораторија за контрола на квалитетот на карловачките вина  |  „Алди норд“ и „Алди зид“ ќе соработуваат во натпреварот со „Лидл“  |  Турци заинтересирани за изградба на најголемата кланица  |  „Амазон“ отвора неколку дистрибутивни центри  |  Американците се „жедни“ за Corona  |   „Лидл“ ја отвори 93. продавница  |  Успешна година за „Шпар“  |  Извозот кон Русија зголемен за 10,6%  |  Пазарот на пакувана вода вреди 2,8 милијарди евра  |   ||
   

Романија: Мрежата на „Профи“ достигна 700 објекти

23.01.2018

Најголемиот романски трговски синџир, „Профи", отвори шест нови трговски објекти, со што ја достигна бројката од 700 супермаркети, пренесува порталот „Романија инсајдер".

 

Групацијата планира да инвестира 50 милиони евра за проширување на мрежата, која, според плановите, се очекува до крајот на годинава да достигне бројка од 900 продажни објекти.

Компанијата работи со три формати трговски објекти: супермаркетите Profi, продавници од мал формат во урбаните средини, Profi City и продавници во руралните средини од банерот Profi Loco.

Со мрежата на компанијата се опфатени 382 градови и села во Романија, со околу 13.000 вработени.


Назад
 

 
 
 
back to top