IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 27.05.2018 || Hina products се закити со 4 златни медали  |  Тринаесет студенти примени во програмата „Меркатор-С“  |  Скопско Нефилтрирано, ново пиво од „Пивара Скопје“  |  Мора да се вложува во истражувања и во развој  |  Рекордни 15 награди за „Тиквеш“ во Лондон  |  Нов концепт - „Куќа хемије ексклузив“  |  Едукативен и инспиративен ден за паметење  |  Утре се одржува 4. FMCG Summit Скопје 2018  |  „Игло“ ја зголеми продажбата за 15%  |  Ванилата поскапа од среброто  |  Нова инвестиција на „Даути комерц“  |  Потрошувачите ги избраа производите на годината  |  „Хенкел“ останува посветен на продолжување на порастот  |  Цените на индустриските производи пониски на месечно, повисоки на годишно ниво  |  Решенија за поефикасно и поефективно работење  |  Преработувачите очекуваат поголема конкурентност на домашниот пазар  |  „Монделез“ го презема „Тејтс бејк шоп“  |  „Нестле“ ќе го продава кафето на „Старбакс“  |  Плаќање со мобилен телефон во „Меркатор“   |  Се укинуваат временските ограничувања за продажба на алкохол  |   ||
   

БИХ: „Млин и пекара Љубаче“ со нова инвестиција

20.04.2018
Лидер во пекарската индустрија во тузланскиот кантон компанијата „Млин и пекара Љубаче" инвестираше во модернизација на мелница, со што е автоматизирано работењето и зголемен е капацитетот на производството на 130 тони на ден.
Инвестиравме во вистинскиот момент во модернизација, а во целиот проект вклучивме и врвни експерти од Универзитетот во Нови Сад. Тоа што е најважно за нас е одржувањето на традицијата долга 68 години и го вративме квалитетот на „Млин" каков што беше порано, изјави Аднан Имеровиќ, директор на компанијата „Млин и на пекара Љубаче".

Мелницата е направена според високи стандарди за да се постигне производство на врвен квалитет, а поврзана е со бетонски силоси со капацитет од 50.000 тони, втори по големина во БиХ.

Првите реакции од потрошувачите за квалитет на брашното се одлични што е вооедно и гарант на нашето враќање на пазарот. Во моментов се работи на дистрибуција на територијата на БиХ, истакна Имеровиќ.Назад
 

 
 
 
back to top