IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Недела, 27.05.2018 || Hina products се закити со 4 златни медали  |  Тринаесет студенти примени во програмата „Меркатор-С“  |  Скопско Нефилтрирано, ново пиво од „Пивара Скопје“  |  Мора да се вложува во истражувања и во развој  |  Рекордни 15 награди за „Тиквеш“ во Лондон  |  Нов концепт - „Куќа хемије ексклузив“  |  Едукативен и инспиративен ден за паметење  |  Утре се одржува 4. FMCG Summit Скопје 2018  |  „Игло“ ја зголеми продажбата за 15%  |  Ванилата поскапа од среброто  |  Нова инвестиција на „Даути комерц“  |  Потрошувачите ги избраа производите на годината  |  „Хенкел“ останува посветен на продолжување на порастот  |  Цените на индустриските производи пониски на месечно, повисоки на годишно ниво  |  Решенија за поефикасно и поефективно работење  |  Преработувачите очекуваат поголема конкурентност на домашниот пазар  |  „Монделез“ го презема „Тејтс бејк шоп“  |  „Нестле“ ќе го продава кафето на „Старбакс“  |  Плаќање со мобилен телефон во „Меркатор“   |  Се укинуваат временските ограничувања за продажба на алкохол  |   ||
   

Франција: „Карфур“ ги отвори првите пунктови испорака за пешаци

18.04.2018

Францускиот трговски синџир „Карфур" ги отвори првите првите пунктови за подигнување на нарачаните производи за пешаци, една од клучните точки зацртани во планот за трансформација до 2022 година.

Отворањето се случува неколку денови по пуштањето во употреба на новата логистичка платформа за електронска трговија во Париз.

Компанијата во Париз има повеќе од 250 маалски продавници, а со отворањето на новите пунктови за испорака за пешаци се очекува дека ќе ја засили уште повеќе својата понуда низ лепеза од продажни канали.

Со првиот бран, минатата недела беа отворени два пункта за пешаци во Лион и во Сент Етјен, а неделава беа отворени уште шест, во Париз.

Со новата услуга, купувачите можат да ја креираат нарачката и да платат преку интернет-страницата Carrefour.fr, каде што им е достапен избор од околу 15.000 производи, по што нарачката можат да ја подигнат на еден од пунктовите за пешаци.


Назад
 

 
 
 
back to top