IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Четврток, 21.06.2018 || „Крафт-Хајнц“ го продава Complan?  |  Отворена е 100. „Бипа“  |  „Кока-кола“ го проширува погонот во Унгарија  |  „Прилепска пиварница“ донира за Центрите за аутизам  |  „Збербанк“ ќе биде сопственик на 39,2% од „Агрокор“  |  „НТ Болеро“ отвори погон за преработка на овошје во Топола  |  „Шпар“ го отвори првиот супермаркет во Малта  |  Нови можности за квалитетните македонските вина   |  „Мегле“ почнува со дигитален процес на откуп  |  „Млекара Здравје“ се закити со 5 златни ѕвезди   |  „Нектар“ со линија за иновативни пакувања  |  „Слатка куќа“ на улица Македонија  |  „Тинекс“ со поддршка за ранливите групи  |  Tip of the Week® на англиски јазик  |  „Барила“ ќе вложи милијарда евра за одржливо работење  |  „Теско“ ја објави добивката од приватните марки  |  Успешно одржан првиот FMCG-самит во Љубљана  |  Најдобар HR менаџер e Eлизабета Мирчевска  |  „Генеза“ отвори нов погон  |  Попусти за корисниците на „Амазон прајм“ во „Хол фудс“  |   ||
   

Македонија: Hina products се закити со 4 златни медали

22.05.2018
Hina products годинава освои 4 големи златни медали за производите: домашен ајвар, лутеница, ајвар благ и ѓувеч, на Интернационалниот земјоделски саем во Нови Сад.

Од компанијата соопштија дека во групата на домашни благи ајвари, Hina products се шампиони, а на овој саем освоен е и златен пехар за висок квалитет за оценетите производи. Наградите се освоени во конкуренција од 60 производители.

Добиената награда е од големо значење за нашата компанија, со оглед на тоа што вложуваме многу труд за да произведеме производи кои ќе бидат со автентичен традиционален вкус, по рецептот на нашите баби. Во тоа и успеавме. Секојдневно, признание добиваме од нашите купувачи кои го препознаваат квалитетот, изјави за InStore Десанка Алчинова, директор за продажба во компанијата „Техноалат комерц Атанас".

Како што објасни Алчинова, дополнителна тежина и значење на добиените награди им дава што нив ги додели жири составено од реномирани професори од Технолошкиот факултет во Нови Сад.

Со добивањето на наградите ја оправдуваме комуникацијата со потрошувачите дека нашите производи се 100% природни, произведени исклучиво со суровини од македонско потекло, без вештачки бои, ароми и згуснувачи
, истакна Алчинова.
Назад
 
 
 
 
back to top