IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 22.10.2018 || Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |  Расте добивката на „ПепсиКо“   |  „Нестле“ е заинтересиран да купи бренд за минерална вода  |  Германските трговци продаваат преку интернет   |  Нов „Стокомак“ во Тетово  |  Експресна услуга на нова локација во Струга  |   Увозот на храна расте побрзо од извозот   |  Во септември пад на светските цени на храната   |  „Фуд стар“ ќе извезува пилешко месо во Кина   |   ||
   

Свет: Германските трговци продаваат преку интернет

05.10.2018
Се поголем број трговци на мало од Германија почнуваат да вложуваат во продажба на интернет, што продонесува за раст на нивните приходи но и за вкупната потрошувачка, соопштија од германското здружение на трговци (HDE). 

Продажбите на интернет се важни за многу компании. Две третини од продавачите очекуваат зголемен раст на приходите од ваквата продажба, во следната година, сметаат во Здружението на трговци. 

Четвртина од „конвенционалните" трговци во Германија сега имаат свои онлајн продавници. 
Назад
 
 
 
 
back to top