IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 15.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Македонија: Експресна услуга на нова локација во Струга

05.10.2018

„Рамстор" – Македонија денес го реотвори струшкиот маркет од форматот „Рамстор експрес".

Новиот маркет, кој се простира на продажна површина од 304 м2и магацински простор од 226 м2, се наоѓа на улицата Маркс и Енгелс, бр. 34. Претходно струшкиот „Рамстор експрес", отворен во јуни 2015 година, беше лоциран на улицата „Пролетерски бригади" бр. 20.

Во новиот маркет работат 9 луѓе, а потрошувачите се услужуваат на 2 наплатни каси. Асортиманот го сочинуваат 5.000 производи од голем број трговски групи, што се најнеопходни за потрошувачите, а маркетот располага и со оддел за свежо овошје и зеленчук.

Од „Рамстор" – Македонија велат дека маркетите од форматот „Експрес" се замислени да овозможат побрзо купување на помала површина.


Назад
 
 
 
 
back to top