IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Петок, 23.03.2018 || „Меркатор“ го претстави новиот проект за здрава исхрана  |  Денеска се отвори нов „Рамстор“ во Тафталиџе  |  Нов потпретседател на „П & Г“ за Југоисточна Европа  |  „Ледо“ го претстави Jelly - првиот сладолед на стапче што се свива  |  Уште три објекти на „Шпар“  |  „Прилепска пиварница“ на врвот од „Пепсико“  |  Трајно ограничен дотурот во потесното подрачје на Скопје  |  Продавницата „Краш“ на нова локација во Љубљана  |  Нова „Кораб Трница“ во Капиштец  |  „Дијаџио“ го купи „Белсазар“  |  Доставувачите остануваат без сопствеништво во новиот „Агрокор“  |  „Лореал“ најави преземање на „Модифејс“  |  Годинава ќе биде воспоставен бренд „словенечко пиво“  |  „Др. Еткер“ презема мнозински удел во „Фреиксенет“  |  „Лидл“ ја намалува употребата на пластична амбалажа за трговските брендови  |  „Теско“ го зајакнува сегментот растителна храна  |  „Костко“ е подобар од другите дисконтери  |  „Будимка“ на продажба во април?  |  Досега најголем недостиг на банани  |  Нов заменик генерален директор во „Жито лукс“  |   ||
   

Македонија/Русија: Дегустација на вината на „Стоби“ во Москва

26.02.2018

Посетителите на саемот „Продекспо 2018", што се одржа во Москва од 11 до 15 февруари, имаа можност да ги дегустираат вината на винарницата „Стоби" од Градско, на екслузивен настан организиран во соработка со долгогодишниот дистрибутер на вината „Стоби" на рускиот пазар, компанијата „Браво трејд".

 

Вината на „Стоби" се присутни на рускиот пазар веќе подолго време, како бренд од каталогот на руската дистрибутивна компанија „Браво трејд".

Како што информираат од винарницата, на настанот присуствувале повеќе од 70 гости, бизнис-партнери и клиенти клиенти на „Браво трејд", кои имале можност да ги дегустираат вината на „Стоби" од ексклузивната линија „Приватна резерва", послужени со деликатесна храна и програма од разновидни перформанси.

Станува збор за навистина голем пазар кој е тешко да се освои, а во што ние успеваме веќе подолго време. На овој пазар, како и на сите други пазари каде што сме присутни, нудиме производи со издржан квалитет кои се соодветни на барањата и вкусот на купувачите, вели Ана Јорданова, сопственичка на винарницата „Стоби".

„Продекспо" годинава се одржа по 26 пат, на површина од околу 100.000 квадратни метри, на која се претставија 2.342 компании од 63 земји од светот.


Назад
 

 
 
 
back to top