IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Среда, 23.01.2019 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Хрватска: АВТ нов дистрибутер на „Вернер & Мерц“

08.08.2018
Компанијата „Вернер & Мерц" соопшти дека од 1 октомври „АВТ интернационал" ќе биде увозник и дистрибутер на брендовите Erdal, Frosch, Emsal и Rorax за хрватскиот пазар.

Истовремено, му се заблагодарија на поранешниот партнер, компанијата „Алка" за досегашното управување и дистрибуција на нивните производи. 

„Вернер & Мерц" ги повика партнерите да ја продолжат постоечката соработка со новиот дистрибутер: Ве повикуваме да пронајдете начин, заедно со нашиот нов дистрибутер „АВТ интернационал", успешно да ги донесете нашите брендови до хрватските потрошувачи.

Од компанијата истакнаа дека сите нивни брендови го претставуваат оригиналниот германски квалитет со семејна традиција од над 150 години, изразен низ високи еколошки иновации и свест. 

Врз основа на силен пораст на меѓународните еколошки насоки, желба ни, во наредниот период да постигнеме одржлив пораст на работењето, заклучија од „Вернер & Мерц".Назад
 
 
 
 
back to top