IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 20.08.2018 || „Хенкел“ оствари добри резултати во вториот квартал годинава  |  ДИС отвори два маркета во Параќин  |  Законот за петокраката може да го забрани Heineken  |  „Констелејшн брендс“ вложува 5 милијарди долари во марихуана  |  Скопско ги враќа маалските дружби во Карпош  |  Нов начин на пакување на бананите  |  Наскоро ќе се знае судбината на „Равница“  |  Во Србија храната се купува на одложено  |  „Унилевер“ има нов логистички партнер  |  Реновиран „Рамстор“ во Ново Лисиче  |  „Шпар“ ќе отвори уште 80 објекти  |  Успешно прво полугодие за „Баерсдорф“  |  Осмислена првата паметна кошница за мед  |  ЕУ одобри извоз на млеко од БиХ  |  Спорните соини шницли на „Виталиа“ содржат ГМО  |  За домашната ракија ќе се плаќа акциза  |  „Лидл“ го намалува прехранбениот отпад  |  Ќебапи и плескавици со пилешко се продавале како свински и говедски  |  ГМО во сојата на „Виталиа“ и во кочански ориз  |  Нови награди за македонските вина  |   ||
   

Хрватска: Нови бензиски пумпи на КТЦ

19.07.2018
Трговскиот синџир КТС, еден од најголемите 10 трговци во Хрватска, отвори две самостојни бензиски пумпи.

На автопатот Крижевци-Врбовец, трговскиот синџир КТЦ отвори две реновирани бензиски пумпи, во чии рамки ќе работи помал маркет и кафуле. 

Во уредувањето на објектите, кои ќе работат 24 часа, компанијата вложи повеќе од 3,6 милиони евра. 

Како што истакнуваат од КТЦ ова се првите бензиски пумпи кои се самостојни, бидејќи досегашните 12, распоредени во исто толку градови во Хрватска, работат во рамките на супермаркетите на КТЦ, како нивна дополнителна понуда.Назад
 
 
 
 
back to top