IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 23.01.2018 || „Амазон“ ги објави 20 потенцијални локации за новото седиште  |  Нов „Алди-М плус“ во Гевгелија  |   „Бивода“ планира извоз во Македонија и во Грција  |  Престижен орден од Финска за Светозар Јаневски  |  „Мигрос“ останува лидер, најголем скок во интернет-каналот  |  „Биедронка“ станува сè посилна  |  „Тривит“ ги презеде постројките на пекарницата „Алимпије“  |  „Плодине“ го отворија 81. продажен центар   |  „Гомекс“ планира отворање на 30 продавници  |  „Бел фуд груп“ го презема „Хугли“  |  „Фереро“ го купува американскиот кондиторски сегмент на „Нестле“  |  „Маркс & Спенсер“ го продаде бизнисот во Хонг Конг  |  „Лакталис“ повлекува 12 милиони пакувања млеко за бебиња  |  „Атлантик група“ ја презема дистрибуцијата на „Марс“  |  Пазарџиите ќе работат со лиценци  |  „Агрокор“ ја демантира продажбата на маркетите „Конзум“  |  „Нестле“ го продава кондиторскиот сегмент  |  „Кауфланд“ ќе отвори 15 супермаркети во Молдавија  |  „Волмарт“ ја зголемува платата на работниците  |  „Скопски пазар“ излегува од бизнисот со маркети  |   ||
   

Вести - Регион

Страница 1/2    | 1 | 2 |

22.01.2018
Фабриката за вода и сокови „Бивода“ годинава првпат ќе ги пласира своите производи во Македонија, а планира и влез на грчкиот пазар.

18.01.2018
Компанијата „Тривит“ неодамна ја купи пекарницата „Алимпије“ и на тој начин ја спаси од финансиските проблеми со кои се соочуваше.

18.01.2018
„Плодине“ го отворија 81. продажен центар, инвестиција вредна 6 милиони евра која е дел од стратегијата за ширење на малопродажната мрежа во Хрватска.
Новиот супермаркет се наоѓа во Пула, на ул. „Мутилска“ бр.60б.

17.01.2018
Компанијата „Гомекс“ планира отворање на дополнителни 30 продавници и фокусирање на развојот на централниот дел во Србија, изјави Горан Ковачевиќ, основач и директор на трговскиот синџир.

16.01.2018
Од почетокот на февруари „Атлантик група“ станува службен дистрибутер на портфолиото на компанијата „Марс“ на хрватскиот пазар, а од новиот договор во 2018 година очекува повеќе од 13,5 милиони евра дополнителни приходи.

16.01.2018
Управата на „Агрокор“ ги негира информациите објавени во медиумите во БиХ, кои се повикуваат на извори од „Јуропиан супермаркет магазин“, дека овој концерн ќе ги продава маркетите „Конзум“ во БиХ.

15.01.2018
Тина Пухало Грладиновиќ, долгогодишен раководител на корпоративните комуникации во „Загребачка пивовара“, од 1 февруари 2018 година ќе ја преземе позицијата директор на компанијата „К пивовари“, компанија-ќерка на „Загребачка пивовара“.

12.01.2018
Во месечниот извештај за работењето на вонредната Управа на „Агрокор“ забележани се позитивни деловни резултати и продолжување на финансиското и оперативното реструктуирање на „Агрокор“ и неговите поврзани компании.

11.01.2018
Претседателот на одборот на „Млинотест“, Данило Кобал објави дека во јануари ќе ја тестира новата фабрика за полнети тестенини која, според него, ќе биде најмодерната источно од Верона.

11.01.2018
За пазарот во Босна и Херцеговина компанијата „Карлсберг БХ“ стана официјален дистрибутер на оригиналното германско премиум пиво Erdinger.


Страница 1/2    | 1 | 2 |
 

 
 
 
back to top