IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 14.08.2018 || Успешно прво полугодие за „Баерсдорф“  |  Осмислена првата паметна кошница за мед  |  ЕУ одобри извоз на млеко од БиХ  |  Спорните соини шницли на „Виталиа“ содржат ГМО  |  За домашната ракија ќе се плаќа акциза  |  „Лидл“ го намалува прехранбениот отпад  |  Ќебапи и плескавици со пилешко се продавале како свински и говедски  |  ГМО во сојата на „Виталиа“ и во кочански ориз  |  Нови награди за македонските вина  |  „Нели“ ќе произведува бонбониера Azbuka  |  АВТ нов дистрибутер на „Вернер & Мерц“  |  Директорката на „Пепсико“ се повлекува од функцијата  |  Ново кисело млеко на „Бимилк“  |  Македонија на 28. место во светот по извоз на вино  |  Компанијата „13. јул-Плантаже“ ги зголеми приходите  |  „Хајнекен“ купува дел од најголемиот кинески производител на пиво  |  Руски „Светофор“ влегува во Романија  |  Промена во Управниот одбор на „Жито лукс“  |  Супер-колачите на „Виталиа“ со Брајова азбука  |  Групацијата „Реве“ бара нови партнери  |   ||
   

Вести - Регион

Страница 1/201    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

13.08.2018
„Хабитат“ е стартап компанија која овозможи дигитализација на традиционалните кошници за пчели.

10.08.2018
Европската комисија ја објави одлуката со која БиХ се најде на листата на земји А и Б на кои им е дозволен извоз на сите видови млеко и млечни производи.

08.08.2018
Директорот и сопственик на фабриката „Нели“, Митар Обрадовиќ, најави дека ќе вложи средства за производство на бонбониера Azbuka.

08.08.2018
Компанијата „Вернер & Мерц“ соопшти дека од 1 октомври „АВТ интернационал“ ќе биде увозник и дистрибутер на брендовите Erdal, Frosch, Emsal и Rorax за хрватскиот пазар.

07.08.2018
Особено се истакнува порастот на продажбата на домашниот пазар за 20%, кој изнесува 4,8 милиони евра.

03.08.2018
На настанот наречен Ден на словенечките доставувачи, словенечките компании ќе имаат можност да се претстават пред „Реве“ во Австрија.

31.07.2018
Хрватската компанија „Франк“ го продаде својот дел во компанијата „Адриа снек“, која го произведува Čipi čips, на германската компанија „Интерснек“.

30.07.2018
„Атлантик група“ во првата половина на 2018 година оствари вкупни приходи од продажба во износ од 332 милиони евра, што во однос на истиот период минатата година претставува пораст од 4,1 проценти.

27.07.2018
Општинскиот суд во Сараево отвори стечајната постапка во претпријатието „Брајловиќ“ од Сараево.

26.07.2018
Во рамките на маркетиншко-комуникациската кампања „Сите знаат - дека си го проверил квалитетот“, „Лидл“ им приреди изненадување на ранобудните во Љубљана.


Страница 1/201    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 
 
 
 
back to top