IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Вторник, 23.01.2018 || „Амазон“ ги објави 20 потенцијални локации за новото седиште  |  Нов „Алди-М плус“ во Гевгелија  |   „Бивода“ планира извоз во Македонија и во Грција  |  Престижен орден од Финска за Светозар Јаневски  |  „Мигрос“ останува лидер, најголем скок во интернет-каналот  |  „Биедронка“ станува сè посилна  |  „Тривит“ ги презеде постројките на пекарницата „Алимпије“  |  „Плодине“ го отворија 81. продажен центар   |  „Гомекс“ планира отворање на 30 продавници  |  „Бел фуд груп“ го презема „Хугли“  |  „Фереро“ го купува американскиот кондиторски сегмент на „Нестле“  |  „Маркс & Спенсер“ го продаде бизнисот во Хонг Конг  |  „Лакталис“ повлекува 12 милиони пакувања млеко за бебиња  |  „Атлантик група“ ја презема дистрибуцијата на „Марс“  |  Пазарџиите ќе работат со лиценци  |  „Агрокор“ ја демантира продажбата на маркетите „Конзум“  |  „Нестле“ го продава кондиторскиот сегмент  |  „Кауфланд“ ќе отвори 15 супермаркети во Молдавија  |  „Волмарт“ ја зголемува платата на работниците  |  „Скопски пазар“ излегува од бизнисот со маркети  |   ||
   

Вести - Македонија

Страница 1/2    | 1 | 2 |

22.01.2018
Новиот маркет „Алди-М плус“ во Гевгелија беше отворен во средата, на улицата Леонид Јанков, бр. 1, до новиот градски пазар.

22.01.2018
Претседателот на Финска, Саули Нијнисто, го вброи македонскиот бизнисмен во Редот на Финскиот лав, како признание за неговиот придонес за развој на рпијателските односи и соработката помеѓу Македонија и Финска.

16.01.2018
Трговците на зелените пазари ќе работат со лиценци од Комората на трговци на Република Македонија, а придонесите за здравствено и пензиско осигурување ќе ги плаќаат според тарифата за земјоделци-поединци, според новиот закон за пазарите.

15.01.2018
Објектите под банерите „СП маркет“ и „Макси Д“ повеќе нема да работат, а компанијата „Скопски пазар“ ги изнајми на трговските синџири „Кит Го“ и „Зур“, потврдија за InStore од компанијата.

15.01.2018
Прилепска „Витаминка“ во 2018 година ќе продолжи со инвестиции за модернизирање и за зголемување на производството и си постави предизвикот да реализира приходи во износ од 35,700.000 евра и да ја зголеми добивката за 10 до 12 отсто.

11.01.2018
Продажните цени на производителите на индустриски производи, во ноември минатата година се повисоки за 0,4% на месечно ниво и за 3,8% на годишно ниво, покажуваат податоците на Државниот завод за статистика.

11.01.2018
Трошоците на живот минатата година се зголемиле за 1,4%, а цените на мало за 3,2% во споредба со претходната 2016 година, покажува индексот на трошоците за живот на Државниот завод за статистика.

10.01.2018
Од почетокот на годинава „Колид с тим“ е ексклузивен увозник и дистрибутер на производите од програмата „Беље“ и на познатиот бренд сирни намази ABC.

10.01.2018
Германскиот синџир дрогерии „дм“ ги повлече од пазарот органските кашички од јагода, малина и јаболко (190 грама) за деца постари од четири месеци, со рок на траење до 5 јули 2019 година, информира Агенцијата за храна и ветеринарство.

09.01.2018
Агенцијата за храна и ветеринарство ѝ ја одзеде дозволата за извоз на месо во Македонија на Бразилската компанија „Сеара алиментос ЛТДА“, откако по дипломатски пат добила информација дека во Бразил ѝ била одземена дозволата за извоз.


Страница 1/2    | 1 | 2 |
 

 
 
 
back to top