IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 15.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Вести - Македонија

Страница 6/189    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

22.08.2018
Просечната нето-плата во јуни 2018 година изнесува 24.203 денари и бележи пораст во однос на истиот месец минатата година за 6,1%, објави Државниот завод за статистика.

22.08.2018
Во саботата во Кавадарци, официјално беше пуштена во употреба дванаесеттата „Кока-кола активна зона“, која е дел од проектот на „Пивара Скопје“ и на „Кока-кола“ за промоција на активниот начин на живот и вложување во заедницата.

22.08.2018
Производителот на млеко и млечни производи „Бимилк“ го збогати портфолиото со новиот производ Balans+ крем јогурт, наменет за луѓето со активно и динамично секојдневие.

21.08.2018
По добиен список од 30 можни производители на генетски модифициран ориз, Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) ги продолжува контролите на терен.

21.08.2018
Новиот Закон за акцизи предвидува акцизата за тутунските производи и алкохолните пијалаци да се плаќа со пуштање на производот во промет.

17.08.2018
Во духот на слоганот „За нас“ на пивото Скопско, вчера жителите на скопската општина Карпош добија нов летниковец, донација од „Пивара Скопје“.

15.08.2018
По анализата на распоредот на „Рамстор“ на бул. Видое Смилевски Бато, бр. 10А во Ново Лисиче, маркетот беше повторно структуиран во согласност со потребите и очекувањата на купувачите.

10.08.2018
Дополнителната анализа на „Виталиа“ потврди присуство на ГМО во соините трошки и шницли, информира Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ).

09.08.2018
Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) во маркети низ Македонија открила мелено месо за ќебапи и плескавици со пилешко кое било декларирано како свинско, говедско или мешано (говедско и свинско).


Страница 6/189    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 
 
 
 
back to top