IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Понеделник, 22.10.2018 || Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |  Расте добивката на „ПепсиКо“   |  „Нестле“ е заинтересиран да купи бренд за минерална вода  |  Германските трговци продаваат преку интернет   |  Нов „Стокомак“ во Тетово  |  Експресна услуга на нова локација во Струга  |   Увозот на храна расте побрзо од извозот   |  Во септември пад на светските цени на храната   |  „Фуд стар“ ќе извезува пилешко месо во Кина   |   ||
   

Вести - Македонија

Страница 5/189    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

27.08.2018
Минатата година Македонија произведе 705 илјади хектолитри пиво, наведува Државниот завод за статистика. Од вкупното количество, најмногу пиво било извезено во Косово, а најмногу било увезено од Романија.

24.08.2018
Здружението „Вина од Македонија“ оценува дека најавите за можни блокади на патиштата се избрзани, беспредметни и непотребни.

24.08.2018
Винарската визба „Тиквеш“ годинава планира да откупи околу 30 милиони килограми грозје, што е двојно повеќе од минатата година.

23.08.2018
Во духот на слоганот „За нас“ на пивото Скопско, вчера жителите на скопската општина Ѓорче Петров, добија нов летниковец, кој е поставен во населбата Даме Груев.

22.08.2018
Просечната нето-плата во јуни 2018 година изнесува 24.203 денари и бележи пораст во однос на истиот месец минатата година за 6,1%, објави Државниот завод за статистика.

22.08.2018
Во саботата во Кавадарци, официјално беше пуштена во употреба дванаесеттата „Кока-кола активна зона“, која е дел од проектот на „Пивара Скопје“ и на „Кока-кола“ за промоција на активниот начин на живот и вложување во заедницата.

22.08.2018
Производителот на млеко и млечни производи „Бимилк“ го збогати портфолиото со новиот производ Balans+ крем јогурт, наменет за луѓето со активно и динамично секојдневие.

21.08.2018
По добиен список од 30 можни производители на генетски модифициран ориз, Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) ги продолжува контролите на терен.

21.08.2018
Новиот Закон за акцизи предвидува акцизата за тутунските производи и алкохолните пијалаци да се плаќа со пуштање на производот во промет.

17.08.2018
Во духот на слоганот „За нас“ на пивото Скопско, вчера жителите на скопската општина Карпош добија нов летниковец, донација од „Пивара Скопје“.


Страница 5/189    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 
 
 
 
back to top