IN STORE in your country:
Makedonija   Slovenija   Hrvatska   Srbija   BiH  
Povratak na pocetnu stranu  
  Македонија Сабота, 15.12.2018 || „Виталиа“ продава и во Бангладеш   |  „Нектар“ и „Нелт“ се здружија во Србија   |  „Старбакс“ ќе отвори уште 2.100 ресторани ширум светот  |  „Жито маркети“ прослави 30 години   |  „Дм дрогерие маркт“ забележа двоцифрен раст   |  „Розе“ во „Вашингтон пост“   |  „Виолета“ ја разубави скопска Гинекологија   |  Vincinni извезува во Јужна Кореја   |  Тридневна дружба на вработените на „Макпрогрес“  |  „Лакталис“ го купува „Нестле“ во Малезија за 40 милиони долари   |  Трговците избраа ТОП 100 производи  |  Милијардер купи удел во Starbucks  |  Перутнина Птуј“ ќе продава салами во САД   |  „Метро Бугарија“ воведува автентични млечни продукти  |  Сертификати за компаниите што се фер со потрошувачите  |  „Унилевер“ нема да се сели во Холандија   |  Трговците бираат топ 100 производи   |  Битола стана дел од големиот проект „Coca-Cola Активни зони“   |  Производителите на чоколадо се насочуваат кон Исток   |  Трошоците на живот на месечно ниво намалени, на годишно имаат раст   |   ||
   

Вести - Македонија

Страница 4/189    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

14.09.2018
Денес, официјално беше промовирана новата мобилна апликација на „Рамстор“ која е веќе во функција и достапна за потрошувачите.

12.09.2018
Од генетски модифицираните организми (ГМО) регистрирани во светски рамки, досега не е евидентиран ниту еден штетен случај врз здравјето на луѓето, рече директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство (АХВ) Зоран Атанасов, на трибината на оваа тема што се одржа во Стопанска комора.

12.09.2018
„Витаминка“ кечапот е достапен во нова, подобрена амбалажа. Промената се должи на посветеноста кон постојано унапредување на квалитетот на своите производи, соопштија од компанијата.

12.09.2018
Во пресрет на 15-ти септември - Меѓународниот ден за чистење на планетата (World Cleanup Day), „Пивара Скопје“, „Пакомак“ и Амбасадата на Кралството Холандија спроведоа акција чија цел е подигнување на свеста за потребата од замена на неразградливите пластични кеси со алтернативни решенија кои не ја загадуваат животната средина.

11.09.2018
По „Мекиците од Стража“, и „Крофните од Хром“ станаа трговска марка заштитена во Македонија, покажува најновиот огласник на Заводот за индустриска сопственост објавен на 31 август.

10.09.2018
Грчката фирма „Стар Фреш“ од Катерини во Гевгелија отвори погон во кој се конфекционираат марамчиња за хотели и ресторани.

10.09.2018
Четиридневно уживање во специјално селектирани вина на домашните винарници и внимателно избрани деликатеси, дополнети со квалитетна музика на најпознатите изведувачи од Македонија, ги очекуваат посетителите на годинешната манифестација „Вино фест 2018“.

07.09.2018
Во технолошко индустриската развојна зона помеѓу Охрид и Струга почна да се гради фабрика за производство на козметика на на компанијата „Reci & Sons Enterprise“ (формирана во 2012 година во Њу Џерси).

07.09.2018
Млекарницата „Бимилк“ и годинава им подари подароци на првачињата, посакувајќи им среќен почеток на учебната година.

06.09.2018
Македонските производи веќе се присутни на рускиот пазар и тие имаат голема шанса за подобар пласман, а производителите треба особено внимание да посветат на балансот меѓу цената и квалитетот.


Страница 4/189    | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
 
 
 
 
back to top